
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 6 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 3 mm |
Stock: 28
Distributors
pcbx
Unit Price$0.47059
Ext.Price$0.47059
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.47059 | $0.47059 |
| 10 | $0.37901 | $3.79010 |
| 25 | $0.35240 | $8.81000 |
| 50 | $0.32766 | $16.38300 |
| 100 | $0.30465 | $30.46500 |
| 300 | $0.28326 | $84.97800 |
| 500 | $0.26336 | $131.68000 |
| 1000 | $0.24910 | $249.10000 |
